Pomocí známé herní konzole se podařilo vypátrat pohřešovanou 15letou dívku

herní konzole
Autor: Anthony Ashley / Zdroj: Pixabay

FBI se nedávno spojila se společností Nintendo, aby společně našli pohřešovanou 15letou dívku, která byla unesena ze svého domova v Arizoně. Dívka byla pohřešována několik týdnů a její rodina zoufale hledala jakékoli informace, které by jí pomohly dostat se domů.

Tehdy se FBI obrátila na nepravděpodobný zdroj, dívčino Nintendo Switch. Herní konzole Switch nakonec pomohla FBI najít patnáctiletou pohřešovanou dívku vzdálenou 2 000 km od domova ve Virginii.

Jak herní konzole pomohla najít pohřešovanou dívku

Podle soudních záznamů mohla FBI použít informace přenášené z dívčina počítače Nintendo Switch, aby ji pomohla najít. Switch, stejně jako mnoho moderních herních zařízení, má řadu funkcí, které mu umožňují připojit se k internetu a komunikovat s jinými zařízeními. Analýzou dat přenášených z dívčina zařízení Switch byla FBI schopna určit její polohu a vypátrat ji.

Podle ABC se 28letý Ethan Roberts vydal do Virginie, aby ji vyzvedl poté, co si dívku na internetu přidal do přátel. Poté dívku unesl a přinutil ji přijít do styku s nevhodnými produkty pro děti. Během únosu Roberts dovolil, aby dívka měla u sebe herní konzoli Switch, ta se stala klíčem k vyřešení celého případu.

Během pobytu v Amazonii dívka používala Switch ke stahování her a přihlašování na YouTube. Její kamarádka si všimla, že se dívčino jméno objevuje v seznamu aktivit na Switchi, a rychle kontaktovala FBI. Díky tomu bylo vyřešení případu mnohem snazší.

herní konzole
Autor: Joshua Amaro  / Zdroj: Pixabay

Tady je, co FBI udělala poté, co získala důležité informace.

1. Kontaktování společnosti Nintendo:

FBI okamžitě po obdržení zprávy o únosu kontaktovala společnost Nintendo. Požádala společnost o pomoc při shromažďování informací o zařízení Nintendo Switch a jeho internetovém připojení.

2. Získání IP adresy:

FBI se ve spolupráci se společností Nintendo podařilo získat IP adresu spojenou se zařízením Nintendo Switch. Tato IP adresa hrála klíčovou roli při vypátrání polohy konzole a následně i unesené dívky.

3. Vypátrání únosce:

Díky analýze informací přenášených ze zařízení Nintendo Switch byla FBI schopna vysledovat polohu únoscova bytu. Tyto informace pomohly orgánům činným v trestním řízení zúžit pátrání a zaměřit se na zadržení únosce.

4. Lokalizace unesené dívky:

Díky údajům ze zařízení Nintendo Switch se FBI podařilo najít pohřešovanou patnáctiletou dívku v Arizoně, přibližně 2 000 km od jejího domova. Přesné podrobnosti o tom, jak bylo zařízení Nintendo Switch použito k určení její polohy, nebyly zveřejněny.

5. Zatčení únosce:

Díky informacím získaným ze zařízení Nintendo Switch se FBI a místním orgánům činným v trestním řízení podařilo únosce Ethana Robertse zadržet. Roberts byl následně obviněn z převozu osoby s úmyslem spáchat trestný čin. Od té doby byl odsouzen k 30 letům federálního vězení.

Role společnosti Nintendo v případu

Společnost Nintendo se obvykle nespojuje s orgány činnými v trestním řízení ani s případy pohřešovaných osob. Nicméně podíl společnosti v tomto případě poukazuje na potenciál techniky v některých případech. Díky spolupráci s FBI a poskytnutí informací o dívčině konzoli mohla společnost Nintendo sehrát malou, ale důležitou roli při jejím návratu domů. V tomto případě herní konzole dívce zachránila život.

Dopad případu

Případ měl hluboký dopad na dívčinu rodinu, která je vděčná, že se její dcera vrátila domů živá a zdravá. Případ jim také připomněl význam technologií v moderní společnosti. Kromě toho také připomíná světu, že tyto herní konzole mohou sloužit k dobrým účelům. Z této události plyne pro dospívající také velké ponaučení, že ne všichni lidé, kteří o sobě tvrdí, že jsou přátelé, jsou skutečně přátelé.

Význam techniky v případech pohřešovaných osob

Tento příběh poukazuje na rostoucí význam techniky v případech pohřešovaných osob. Vzhledem k tomu, že stále více lidí s sebou všude nosí chytré telefony, tablety, herní konzole a další připojená zařízení, orgány činné v trestním řízení se stále častěji obracejí na tato zařízení, aby jim pomohla najít pohřešované osoby. V mnoha případech mohou údaje přenášené těmito zařízeními poskytnout zásadní vodítka, která vyšetřovatelům pomohou vypátrat pohřešované osoby.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: ithome.com, gamingdeputy.com

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *