Rozhodnutí, které mění herní průmysl. Microsoft uvolňuje cestu k dohodě s Activision Blizzard

Microsoft
Autor: Ruben Boekeloo / Zdroj: Pexels

Microsoft uvolnil cestu k akvizici společnosti Activision Blizzard za 68,7 miliardy dolarů. To je studio, které stojí za hrou Call of Duty. Vyhrálo klíčovou právní bitvu proti americké Federální obchodní komisi (FTC). Otázka v případu, který se projednával minulý týden, se týkala toho, zda FTC může transakci zastavit, zatímco ještě nemá rozhodnutí. Domnívali jsme se, že to akvizici Activision Blizzard buď rozhodne, nebo zcela zruší.

Pokud by Microsoft u soudu prohrál, jeho pokusy o převzetí společnosti, která stojí za populárními hrami jako World of Warcraft, Diablo 4 a Candy Crush, by byly neúspěšné. Dnešní rozhodnutí oživuje šance Microsoftu na dokončení transakce před uplynutím lhůty 18. července. Dohodě už nemůže nic zabránit, dokonce ani nesouhlas britského úřadu CMA.

Prezident společnosti Microsoft Brad Smith uvedl, že FTC souhlasila s „přerušením soudního sporu“ ve Spojeném království. Důvodem je, že je to ve veřejném zájmu. Microsoft má tedy důvod doufat v průlom ve Velké Británii.V prohlášení zaslaném serveru Eurogamer Smith uvedl: „Po dnešním rozhodnutí soudu v USA se nyní naše pozornost obrací zpět k Velké Británii. Ačkoli s obavami úřadu CMA nesouhlasíme, zvažujeme, jak by bylo možné transakci upravit, abychom tyto obavy vyřešili způsobem, který by byl pro úřad CMA přijatelný.“ Společnosti Microsoft a Activision se obrátily na odvolací soud pro hospodářskou soutěž a požádaly o přerušení řízení ve Spojeném království.

Dokončí Microsoft fúzi s Activision Blizzard v USA?

Společnost Microsoft uvedla, že hodlá napadnout rozhodnutí CMA ještě tento měsíc. Ten by mohl trvat mnoho měsíců. I v případě úspěchu by Microsoft mohl po počáteční neochotě znovu předložit dohodu o převzetí Activision Blizzard k přezkoumání CMA.

Rozhodnutí CMA staví Spojené království do rozporu s obecným konsensem a zpochybňuje, zda je skutečně „otevřené pro podnikání“. Agentura Bloomberg minulý měsíc uvedla, že Microsoft uvažuje o drastických opatřeních, jak blok CMA obejít. Ta by mohla zahrnovat i stažení společnosti Activision Blizzard ze Spojeného království.

Dnešní rozhodnutí FTC přispívá k pochybnostem o potenciálu dohody ve Spojeném království. Microsoft se však ještě musí rozhodnout, zda bude v akvizici Activision Blizzard pokračovat. Měli bychom vzít v úvahu, že ústupky již získal požehnání Evropské komise EU.

Generální ředitel Xboxu Phil Spencer rozhodnutí FTC uvítal: „Důkazy ukázaly, že akvizice společnosti Activision Blizzard microsoft-activision-blizzard je pro odvětví dobrá, a tvrzení FTC o výměně konzolí, předplacených službách pro více her a cloudu neodrážejí realitu herního trhu. Od doby, kdy jsme tuto dohodu poprvé oznámili, se naše odhodlání přinést více her více lidem na více zařízeních ještě zvýšilo. Podepsali jsme několik dohod, které zpřístupní hry Activision Blizzard, hry první strany pro Xbox a službu Game Pass většímu počtu hráčů, než je tomu dnes.“

Spencer uvedl, že je potěšen snahou společnosti Microsoft zajistit hráčům přístup a možnost volby v celém procesu.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: eurogamer.net, twitter.com,

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *