Spojené státy zuří nad omezením americké společnosti Micron. Čínská vláda ji zahnala do kouta

Spojené státy
Autor: JesseDotExpert / Zdroj: Pixabay

Nedávno jsme informovali o tom, že Čína zakázala prodej některých produktů společnosti Micron. Tento zákaz přišel po dubnovém vyšetřování americké společnosti vyrábějící paměťové čipy. Mnozí si nově zavedený zákaz vyložili jako reakci Číny na probíhající obchodní válku se Spojenými státy.

Spojené státy se snaží řešit čínský zákaz společnosti Micron

Vzhledem k tomu Spojené státy vyjádřily zklamání nad tím, že Čína podnikla tyto kroky proti společnosti Micron. Minulou sobotu o tom hovořila tajemnice amerického ministerstva obchodu Gina Raimondo. Uvedla, že Spojené státy nehodlají takovou akci ze strany Číny tolerovat. Proto úzce spolupracují se spojenci na řešení takového „ekonomického nátlaku“.


Spojené státy „nebudou tolerovat“ účinný zákaz Číny nakupovat paměťové čipy Micron Technology. A úzce spolupracují se spojenci na řešení tohoto „ekonomického nátlaku,“ uvedla.


Raimondo to prohlásila na tiskové konferenci. Stalo se tak po setkání s ministry obchodu v rámci jednání o Indopacifickém hospodářském rámci vedeném Spojenými státy. Na konferenci Raimondo prohlásila, že USA se rozhodně staví proti postupu Číny vůči společnosti Micron.

Ty „jsou bez jakéhokoli opodstatnění namířeny proti jediné americké společnosti. Ve skutečnosti, a my to považujeme za prostý a jednoduchý ekonomický nátlak a nebudeme to tolerovat. Nemyslíme si ani, že snaha o omezení bude úspěšná,“ dodala.



Proč Čína zakázala společnost Micron?

Čínský regulátor kybernetického prostoru 21. května uvedl, že společnost Micron neprošla kontrolou zabezpečení sítě. Z tohoto důvodu se chystal zablokovat provozovatelům klíčové infrastruktury nákupy od největšího amerického výrobce paměťových čipů. Toto oznámení vedlo společnost Micron k očekávání poklesu jejích příjmů.

Čínský krok přišel den poté, co průmyslové společenství skupiny G7 dosáhly dohody o zavedení nových iniciativ proti ekonomickému nátlaku ze strany Číny. Na toto rozhodnutí upozornila ve svém prohlášení i Raimondo.


„Jak jsme řekli na zasedání G7 a jak opakovaně říkáme, úzce spolupracujeme s partnery na řešení této konkrétní výzvy a všech výzev souvisejících s netržními praktikami Číny,“ uvedla.


Raimondo na setkání s čínským ministrem obchodu hovořila také o čínském zákazu společnosti Micron

Ve čtvrtek se Raimondo setkala s čínským ministrem obchodu Wang Wentao. Na schůzce Raimondo nadnesl otázku zákazu společnosti Micron. Uvedla, že dohoda dosažená v rámci IPEF, která se týká dodavatelského řetězce a dalších oblastí, je v souladu s investicemi, které USA učinily v rámci zákona CHIPS. Tento akt se týká investic Spojených států ve výši 52 miliard dolarů. Tyto investice mají podpořit domácí výrobu polovodičů v USA.


Investice v rámci zákona CHIPS mají posílit a podpořit naši domácí výrobu polovodičů. Vzhledem k tomu vítáme účast společností, které se nacházejí v zemích IPEF. Víte, takže očekáváme, že se na financování CHIPS Act budou podílet společnosti z Japonska, Koreje, Singapuru atd.“, řekla Raimondo.




Jak ovlivní čínský zákaz společnosti Micron její podíl na trhu a tržby?

Společnost Micron již uvedla, že v důsledku tohoto zákazu očekává vyšší procentní pokles svých příjmů.

Tento zákaz se týká velkých čínských společností, jako jsou banky a telekomunikační společnosti. Pravděpodobně může tento zákaz na dlouhou dobu ovlivnit image značky Micron v Číně. Z tohoto důvodu může společnost zaznamenat nižší poptávku, než předpokládala.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: reuters.com

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hodnocení: 9

Zatím nehodnoceno.

11 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *