Vláda USA trestá společnost Seagate pokutou 300 milionů dolarů za prodej pevných disků společnosti Huawei

Seagate
Zdroj: HUAWEI

Americké ministerstvo obchodu uložilo společnosti Seagate pokutu ve výši 300 milionů dolarů za dodávky pevných disků společnosti Huawei a porušení amerických zákonů o kontrole vývozu.

Podle těchto informací společnost Seagate souhlasila s tím, že zaplatí americkým úřadům vyrovnání ve výši 300 milionů dolarů za dodávky pevných disků společnosti Huawei v hodnotě 1,1 miliardy dolarů. Výrobce pevných disků prodal čínskému výrobci technologií po roce 2020 přibližně 7,4 milionu disků.

Podrobnosti o této záležitosti ukazují, že společnost Seagate odeslala disky v období od srpna 2020 do září 2021. Což je v rozporu s pravidly prodeje uloženými na některé položky vyrobené v technologiích v USA. Jedná se o další opatření, které americké ministerstvo obchodu podniklo proti společnosti Huawei, aby jí zabránilo v získání technické podpory.

Huawei a seznam subjektů:

V roce 2019 USA zařadily společnost Huawei na seznam subjektů, který jí zakazuje nakupovat produkty vyrobené společnostmi se sídlem v USA. Mezi další dva hlavní dodavatele společnosti Huawei patří společnosti Western Digital a Toshiba Corp, které rovněž dodávaly společnosti Huawei.

Matthew Axelrod, asistent tajemníka pro prosazování vývozu v Úřadu pro průmysl a bezpečnost ministerstva obchodu, uvedl, že společnost Seagate nadále provádí prodej pro Huawei i poté, co její konkurenti s prodejem komponent přestali.

    „Dnešní akce je důsledkem,“ dodal Matthew.

Porušení:

Jedná se o nejvyšší správní trest v historii agentury, který nesouvisí s trestnou činností. Společnost Seagate se však nadále brání, že vývoz pevných disků a přenesených technologií nespadá pod pravidla amerického exportního práva. Rovněž se nejedná o přímé produkty amerického zařízení.

„Ačkoli jsme věřili, že jsme v době, kdy jsme uskutečnili sporný prodej pevných disků, dodržovali všechny příslušné zákony o kontrole vývozu, rozhodli jsme se, že urovnání této záležitosti je nejlepším řešením,“ uvedl Dave Mosley, generální ředitel společnosti Seagate.

Pokuta 300 milionů dolarů:

Seagate má štěstí, že může tuto pokutu uhradit ve splátkách. Konkrétně 300 milionů USD v následujících pěti letech ve splátkách po 15 milionech USD za čtvrtletí. Zatímco první splátka tohoto penále je splatná v říjnu 2023.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: reuters.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *