Společný závod společnosti Ford na výrobu bateriových článků v Turecku byl zrušen. Za vším stojí nezájem ze strany zákazníků

Ford
Zdroj: Ford

Budoucí investice do bateriových článků budou vyhodnocovány „v souladu s dynamikou trhu s elektromobily“, uvedl partner společnosti Ford Koc Holding. Turecká společnost Koc Holding uvedla, že zrušila dohodu s Ford Motor a jihokorejským výrobcem baterií LG Energy Solution o společném podniku na výrobu bateriových článků pro užitková elektrická vozidla.

Tyto tři společnosti podepsaly v únoru nezávaznou dohodu o vytvoření společného podniku, který by poblíž tureckého hlavního města Ankary vytvořil jeden z největších evropských závodů na výrobu bateriových článků pro elektromobily.

„Vzhledem k současnému tempu zavádění elektromobilů není načasování investice do bateriových článků vhodné,“ uvedl Koc Holding v pátečním prohlášení pro Platformu pro zveřejňování informací.

„Společnosti Ford a Koc Holding budou i nadále podporovat výrobu elektromobilů v závodě Ford Otosan v Kocaeli a v budoucnu vyhodnotí potenciální investice do bateriových článků v souladu s dynamikou trhu s elektromobily,“ uvedla společnost.Společný podnik Ford Otosan vyrábí dodávky Transit a příští rok má začít vyrábět jejich elektrické verze. V rámci průmyslového partnerství obou automobilek bude vyrábět také elektrické dodávky pro Volkswagen. Společnost LGES dodává ze svého závodu v Polsku baterie pro vozy Ford Mustang Mach-E a E-Transit.

Společnost LGES uvedla, že se všechny tři společnosti vzájemně dohodly na zrušení tohoto plánu vzhledem k současnému tempu zavádění elektrifikace u spotřebitelů.

„Společnosti LG Energy Solution a Ford společně pracují na plánu podpory výroby bateriových článků pro tento elektromobil ze stávajících provozů společnosti LG Energy Solution, čímž se rozšiřuje dlouholetý obchodní vztah obou společností,“ uvedla společnost LGES ve svém prohlášení.

V říjnu společnost LGES varovala před zpomalením růstu tržeb v roce 2024 v důsledku globální ekonomické nejistoty, která ovlivňuje výhled prodeje elektromobilů, a připojila se tak k rostoucímu počtu výrobců automobilů a dodavatelů, kteří vyjadřují opatrnost ohledně poptávky po elektromobilech.

Existují obavy z vyšších nákladů na financování v důsledku růstu úrokových sazeb a slábnoucího růstu ve velkých ekonomikách, jako je Čína a Evropa, což bude mít dopad na kupce automobilů. Společnost LGES má výrobní závody v USA, Jižní Koreji, Číně, Polsku, Indonésii a Kanadě.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: insideevs.com, kedglobal.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *