Spotify odzvonilo? Společnost, která stojí za TikTokem, vydá vlastní aplikaci na streamování hudby

Spotify
Autor fotografie: Photo Mix / Zdroj fotografie: Pixabay

TikTok je velice úspěšnou značkou společnosti ByteDance, ale to je pro ni málo, a tak přijde s něčím novým a velkým. Dočkáme se totiž aplikace TikTok Music, která bude mít za cíl jediné – překonat Spotify. Každá sociální síť je určená pro něco jiného, Twitter je určen pro krátké statusy, YouTube pro dlouhá videa, Instagram pro fotky a Spotify na přehrávání hudby.

Většina těchto společností nemá konkurenci, ale to se pro Spotify brzy změní. TikTok má miliardovou podporu lidí z celého světa, a jeho sesterská aplikace přijde s výhodami, o kterých si může Spotify nechat zdát. TikTok není jen o tom, že na něm nalezneme krátká videa, ale mnoho uživatelů tam vyhledává hudbu a to bude vzájemně propojeno.

Již v květnu mateřská společnost ByteDance podala u amerického úřadu pro patenty a ochranné známky přihlášku názvu aplikace „TikTok Music“. Jak nám ukázaly poslední informace, tak nám tato služba umožní přehrávat, kupovat, sdílet a stahovat hudbu. Zároveň bude možné vytvářet, sdílet a doporučovat seznamy skladeb, komentovat písně a samozřejmě živě streamovat zvuk a video.


Nenechte si ujít:


Ve skutečnosti jde ByteDance do tohoto projektu naplno, protože již zkušenosti s něčím podobným má, jen pro nás Evropany je to velká neznámá. Už je to několik let, co ByteDance vydalo aplikaci Resso, která je podobná TikTok Music. Dostupná je v Brazílii, Indii a Indonésii. Nyní už víme, že to byl pouze pilotní projekt, aby si společnost ověřila, jakou popularitu to bude u uživatelů mít. Je velice pravděpodobné, že nadcházející aplikace zdědí mnoho funkcí od Ressa. Například sdílet skladby na sociálních sítích nebo komunikovat s tamní komunitou aplikace.

Mít několik aplikací je docela výhodné pro každou společnost. Zářným příkladem je Meta, která vlastní Facebook, Instagram i Whatsapp. V Brazílii Resso dokonce funguje přímo přes aplikaci, a to tak, že když se uživateli nějaká píseň zalíbí, tak jen klikne na znak Resso, které mu ji potom vyhledá. Uživatel tedy nemusí ani použít Shazam apod.

Já osobně doufám, že TikTok Music bude brzy vydáno, a dočkáme se ho i v Česku. A co vy?

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *