Varování pro majitele mobilních telefonů. Je jedno, jestli máte iOS nebo Android. Vaše zprávy mohou číst cizí lidé

Android
Autor fotografie: Antonbe / Zdroj fotografie: Pixabay

Miliony majitelů iPhonů a Androidů by se měly mít na pozoru před „klony“ aplikace WhatsApp. Ujistěte se, že používáte správnou aplikaci, jinak se můžete dostat do vážného kybernetického nebezpečí.

Pěvně věříme tomu, že některé z vašich nejosobnějších konverzací se odehrávají ve službě WhatsApp. Je však možné, že jste si při stahování aplikace nenainstalovali skutečný WhatsApp. Stejně tak jste si mohli záměrně nainstalovat „klon“, abyste mohli využívat bonusové funkce. Společnost WhatsApp nyní před těmito podvodnými aplikacemi varuje.

„Neoficiální aplikace Whatsapp jsou pozměněné verze naší aplikace, což znamená, že jsou vyvinuty třetími stranami a porušují naše podmínky služby,“ varovala společnost WhatsApp. „Tyto aplikace nepodporujeme, protože ohrožují vaše soukromí, bezpečnost a zabezpečení. „Pokud je používáte, není zaručeno, že vaše zprávy nebo vaše údaje, jako je vaše poloha nebo sdílené soubory, budou soukromé a bezpečné.“ Při používání falešné verze aplikace WhatsApp nelze zaručit, že vaše zprávy budou v bezpečí.


Nenechte si ujít:


Porušujete tím podmínky služby WhatsApp, což může vést k zákazu používání aplikace. Možná používáte falešnou verzi aplikace WhatsApp v zařízení iPhone nebo Android. Společnost Google naštěstí uživatele varuje, pokud si stahujete podvodnou aplikaci. „Pokud jste obdrželi toto varování Play Protect od společnosti Google, pravděpodobně používáte neautorizovanou a neoficiální verzi aplikace WhatsApp,“ vysvětluje společnost WhatsApp. „Z důvodu obav o bezpečnost může společnost Google tyto aplikace zakázat a odinstalovat.“ Na tento systém se však úplně nespoléhejte. Proto stahujte WhatsApp aplikaci pouze z oficiálních zdrojů a obchodů.

Zkuste místo toho vyzkoušet například beta verzi aplikace WhatsApp

Pokud chcete další funkce, tak je možné zcela legitimní cestou vyzkoušet beta verzi aplikace WhatsApp. Společnost WhatsApp neustále navrhuje nové funkce aplikace. Než se dostanou do ostrého provozu v obecné verzi aplikace WhatsApp, jsou tyto změny testovány v „beta“ verzi aplikace. Jedná se o speciální verzi aplikace, do které se přihlásíte a která vám umožní nové funkce nejprve vyzkoušet. Vstup do ní je zdarma a umožní vám okamžitý přístup k tajným funkcím, ke kterým ostatní lidé nemají přístup.

Chcete-li si stáhnout beta verzi aplikace WhatsApp pro svůj chytrý telefon, musíte ve svém systému Android přejít na Google Play a vyhledat aplikaci WhatsApp. Přejděte na stránku dolů, dokud neuvidíte položku „Stát se beta testerem“. (Tato funkce je dostupná pouze na některých trzích). Po kliknutí stačí jenom počkat na aktualizaci beta verze této aplikace.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: thesun.co.uk

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *