Varování rodičům před nebezpečnými pořady, které děti sledují na sociálních sítích

Děti
Autor fotografie: StartupStockPhotos / Zdroj fotografie: Pixabay

Rodiče byli v několika zemích naléhavě varováni před pořady na YouTube, které mohou být pro děti „nebezpečné“. Vzhledem k tomu, že se na streamovací server připojuje stále více mladých lidí, jsou běžné kanály na ústupu.

Zpráva společnosti Ofcom odhalila, že diváci ve věku od 4 do 15 let sledovali v roce 2021 pouze 25 minut televizního vysílání denně. Zatímco v předchozím desetiletí se denně sledovalo přibližně 69 minut. Faraz Osman, předseda dětského poradního výboru Bafta, uvedl, že se obává, že „nekonečný obsah“ dostupný na této platformě může změnit návyky dětí při sledování televize.

Rodiče se podle něj cítí zahlceni „návykovou“ programovou nabídkou, která jako by nebrala konce. Faraz řekl deníku The Times: „Zdá se, že sociální platformy nyní odměňují obsah pro děti, který je spíše návykový, hloupý a mnohdy i nebezpečný.

„Riskujeme, že pokud naše děti zůstanou bez dozoru, tak budou sledovat nekvalitní, nezdravý, návykový a někdy i nebezpečný obsah na sociálních sítích.“ Nárůst pořadů na YouTube přichází poté, co se financování dětských pořadů v televizi za posledních 20 let snížilo o více než 100 milionů liber. Podle údajů bylo v roce 2021 vynaloženo 69 milionů liber oproti 195 milionům liber v roce 2002.


Nenechte si ujít:


Oli Hyatt, generální ředitel společnosti, která stojí za pořadem CBeebies Alphablocks, uvedl, že je třeba zastavit pokles výdajů na tento průmysl. Škrty podle něj způsobily, že děti uvízly v algoritmech a sledují pořady, které nemají žádný přínos.

Přichází poté, co byli rodiče naléhavě varováni, že jejich děti mohou mít přístup k pornu a být vystaveny falešným zdravotním radám na TikToku. Přestože tisíce Britů tráví večery procházením této aplikace, v nesprávných rukou může být potenciálně životu nebezpečná. Šetření listu Sunday Telegraph odhalilo videa, která jsou přístupná dětem a která obsahují odkazy na pornografii, sebepoškozování a nebezpečné zdravotní rady.

Patří mezi ně i rady, jak zhubnout 5 kg za týden, protože tvůrci obsahu maskují to, co je v podstatě hladovění, za „detoxikační očistu“. Jeden virový trend dokonce zahrnoval polykání pilulek, které údajně vyhánějí veškeré parazity v těle. Podle odborníků je to však naprostý nesmysl.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: thesun.co.uk

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *