Vivo představuje Funtouch OS 14: Plynulejší než kdykoliv předtím

vivo
Zdroj: vivo

Společnost vivo oznámila uvedení operačního systému Funtouch OS 14. Systém na bázi Androidu přichází se všemi výhodami, kterými disponuje nejnovější Android 14, ale je obohacený o prvky vivo, které poskytují lepší a plynulejší uživatelský zážitek.

Nový upgradovaný operační systém se zaměřuje na zjednodušení správy paměti, multitaskingu, personalizace, soukromí a zabezpečení. Také nabízí nové nástroje na úpravu videa a poskytuje tak více prostoru pro kreativitu a flexibilitu. Funtouch OS 14 dělá z každé uživatelské interakce příjemný zážitek.Smooth Envision: plynulost zajištěna

Funtouch OS 14 představuje Smooth Envision, inovativní prvek, díky němuž je ovládání operačního systému plynulejší uvnitř i navenek. Snížením počtu procesů na pozadí a optimalizací využití paměti RAM zvyšuje Funtouch OS 14 výkon systému, zrychluje odezvu a posiluje schopnost udržet více aktivních aplikací současně. Vylepšená funkce RAM Saver přidává až 600 MB dostupného prostoru v paměti RAM zařízením s konfigurací RAM 8 GB a více, a multitasking je tak hračka. Další pohodlí zajišťuje nová funkce App Retainer. Aplikace, které nebyly ručně ukončeny, se vždy obnoví do posledního stavu, takže uživatelé mohou snadno pokračovat tam, kde skončili.

vivo
Zdroj: vivo

U vybraných modelů smartphonů je plynulosti dosaženo také vizuálně, a to pomocí dalšího vylepšení s názvem Motion Blur, které pomocí pokročilých algoritmů simuluje rozmazání pohybu při otevírání a zavírání aplikací na domovské obrazovce. Tato funkce zvyšuje plynulost displejů s obnovovací frekvencí 60 Hz o 18,7 % a zajišťuje plynulé vizuální přechody.

Zvládněte toho najednou více díky vylepšeným nástrojům multitaskingu

Systém Funtouch OS 14 posouvá multitasking na vyšší úroveň a přináší vylepšenou funkci malých oken. Díky lepší čitelnosti řádků nastavení se nyní uživatelé snáze zorientují a pochopí jejich rozsah. Uživatelé mohou mít na pozadí aktivních až 12 malých oken a operační systém nabízí podporu pozastavení bočního posunu, což spotřebitelům poskytuje větší kontrolu. Pro situace, jako je například jízda autem nebo sledování videa a chatování současně, kdy se uživatelé chtějí soustředit na jednu aplikaci, ale přesto sledovat jinou, je zaveden nový neinteraktivní režim malých oken. Uživatelé mohou mezi režimy malých oken snadno přepínat jediným klepnutím.

vivo
Zdroj: vivo

Více barev, více vás: Personalizujte svůj zážitek

Díky řadě nových možností personalizace umožňuje Funtouch OS 14 spotřebitelům najít svůj jedinečný styl. Uživatelé si nyní mohou přizpůsobit hodiny na zamykací obrazovce pomocí tří stylů rozvržení a osmi stylů písma. Nové styly pro vždy zapnutý displej a nový minimalistický design obrazovky také nabízejí ještě více možností personalizace. Nové monochromatické téma MY Color Palette, které vychází z designu Material You systému Android, nabízí jednoduchý a elegantní výběr barev. Tato funkce navíc přispívá k úspoře energie tím, že optimalizuje displej pro zobrazení ve stupních šedi.

vivo
Zdroj: vivo

Buďte kreativní s novými pokročilými nástroji pro úpravu videa

Abyste mohli snadněji vytvářet jedinečný a poutavý obsah, aniž byste se museli spoléhat na aplikace třetích stran, přichází Funtouch OS 14 s rozšířenými možnostmi úpravy videa. Uživatelé nyní mohou exportovat videa v původní kvalitě. Operační systém přichází s možností nastavení kvality videa, včetně možného rozlišení až 4K při 60 FPS a poskytuje tak uživatelům větší možnost kontroly nad tvořeným obsahem. Kromě toho bylo přidáno 25 filtrů pro snadnou úpravu videa, které si uživatel vybírá z náhledů, které nastiňují možnosti jejich využití.

Funtouch OS 14 navíc přináší optimalizované procházení a prohlížení alb, takže uživatelé mohou upravovat rychlost přehrávání videa, přehrávat ve smyčce, užívat si přehrávání přes celou obrazovku nebo pořizovat snímky obrazovky.

Ochrana soukromí a zabezpečení uživatelů

Funtouch OS 14 umožňuje spotřebitelům sdílet své zařízení a zároveň si zachovat kontrolu nad svými osobními údaji. Nová funkce Smart Mirroring umožňuje uživatelům bezproblémově sdílet obrazovku bez obav, že se objeví oznamovací lišta a omylem tak odhalí nějaké osobní informace. Kromě toho jsou nyní skryté fotografie uživatelů chráněny dalším krokem ověření heslem.

Zdroj: vivo

Více informací o zavádění operačního systému vivo Funtouch OS 14 bude publikováno v nejbližší době.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gadgets360.com, pricebaba.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *