Přední čínský výrobce integrovaných obvodů Montage Technology zkušebně vyrábí čip DDR5 třetí generace

DDR5
Autor: kieutruongphoto / Zdroj: Pixabay

Čínská společnost Montage Technology (澜起科技) dosáhla první zkušební výroby čipu DDR5 třetí generace Registered Clock Driver (RCD), který dále zvyšuje rychlost a stabilitu přístupu k datům v paměti. Je to další milník v čínském vývoji technologií.

Čip M88DR5RCD03 vyvinutý společností Montage je určen pro paměťové moduly DDR5 RDIMM a splňuje vyšší požadavky na výkon paměti v serverových platformách nové generace, včetně kapacity, šířky pásma a přístupové latence.

Čip podporuje rychlost přenosu dat až 6 400 MT/s, což představuje zlepšení o 14,3 % oproti druhé generaci. Ve srovnání s produkty RCD generace DDR4 nabízí vyšší efektivitu ukládání a nižší přístupovou latenci, přičemž maximální kapacita jednoho modulu je 256 GB. Čip také využívá několik úsporných režimů, které podle společnosti mohou výrazně snížit spotřebu energie.Stephen Tai, prezident společnosti Montage Technology, uvedl, že budou i nadále úzce spolupracovat s předními mezinárodními výrobci procesorů a pamětí DRAM, aby usnadnili rozsáhlé komerční využití serverů DDR5.

Společnost Montage Technology se sídlem v Šanghaji, která byla založena v roce 2004, je přední společností zabývající se návrhem integrovaných obvodů, která se zaměřuje na poskytování vysoce výkonných integrovaných obvodů s nízkou spotřebou energie pro cloud computing a trhy datových center.

Společnost byla v roce 2019 uvedena na trh STAR šanghajské burzy cenných papírů. Podle svých oficiálních internetových stránek má pobočky v Kunshanu, Pekingu, Xi’anu, Macau, Spojených státech, Jižní Koreji a na dalších místech.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: finance.yahoo.com, marketscreener.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, , ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *