Redmi varuje uživatele: Ochranné prostředky s tekutým lepidlem a UV zářením mohou poškodit telefon a zrušit záruku

Redmi
Zdroj: Redmi

V nedávném doporučení varovala podznačka Redmi společnosti Xiaomi své uživatele před možným nebezpečím tekutých UV lepicích ochranných krytů na displeje. Přestože se tyto chrániče staly oblíbenou volbou, zejména pro zařízení se zakřivenými displeji, společnost Xiaomi upozorňuje na rizika, která představují.

Tekuté lepidlo používané k upevnění těchto chráničů může proniknout do citlivých oblastí, jako jsou tlačítka, nabíjecí port a otvory pro reproduktory, což může způsobit problémy, jako je neočekávané restartování zařízení, nefunkčnost tlačítek, a dokonce i poškození těla telefonu.

A co je nejdůležitější, společnost Xiaomi zdůrazňuje, že použití tohoto typu chrániče obrazovky může vést ke ztrátě záruky na zařízení. To znamená, že veškeré náklady na opravu vzniklé v důsledku poškození způsobeného instalací chrániče obrazovky by padly výhradně na vrub uživatele.


Zdroj: Redmi


I když zkušení uživatelé mohou být schopni úspěšně nainstalovat tekuté UV ochranné prostředky, rizika spojená s nesprávnou instalací jsou značná. Jako alternativu doporučuje společnost Xiaomi zvážit tradiční ochranné prvky obrazovky, jako je tvrzené sklo, netvrzené sklo nebo elektrostatické fólie, které nabízejí ochranu bez rizika vniknutí kapaliny.

Společnost Apple také nedávno vydala pokyny týkající se působení kapaliny na telefony iPhone. Společnost důrazně nedoporučuje běžnou praxi vkládání mokrého iPhonu do sáčku s neuvařenou rýží. Kromě toho Apple varuje před vkládáním vatových tamponů, papírových ručníků nebo podobných předmětů do nabíjecího portu a také před používáním externích zdrojů tepla k vysoušení zařízení. Při takových činnostech hrozí další poškození telefonu.

Namísto toho doporučuje společnost Apple řešit problém s tekutinou v nabíjecím portu tak, že odpojí kabel, jemným poklepáním na iPhone odstraní přebytečnou tekutinu a nechá jej minimálně 30 minut vyschnout na místě s prouděním vzduchu.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: twitter.com, economictimes.indiatimes.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *