V naší sluneční soustavě se skrývá mateřská loď mimozemšťanů, která by nás mohla sledovat pomocí malých sond, tvrdí hlavní představitel Pentagonu

mateřská loď
Autor: Christian Plass / Zdroj fotografie: Pixabay

V návrhu dokumentu harvardského vědce a vedoucího kanceláře Pentagonu pro UFO se objevila myšlenka, že by se ve sluneční soustavě mohla nacházet mateřská loď mimozemšťanů, která vysílá malé sondy přezdívané „pampeliškové semínko“, aby prozkoumaly planety v naší soustavě.

Mohla by se kolem sluneční soustavy vznášet mimozemská mateřská loď, která vysílá malé sondy k průzkumu planet? Podle vědce z Harvardu a představitele Pentagonu je to možné.

V návrhu dokumentu tato dvojice uvedla, že je reálné, že by se v našem galaktickém sousedství mohla nacházet mimozemská loď, která zkoumá oblast pomocí „pampeliškových semínek“ – malých kosmických sond, které mohou shromažďovat a posílat zpět informace, podobně jako lidé vysílají sondy k průzkumu planet.

Avi Loeb, astronom z Harvardovy univerzity, a Sean M. Kirkpatrick, ředitel Úřadu Pentagonu pro řešení celoplošných anomálií (AARO) – zřízeného v červenci 2022 ministerstvem obrany (DoD) za účelem detekce a studia „zájmových objektů“ – zveřejnili 7. března návrh s názvem Physical Constraints on Unidentified Aerial Phenomena (Fyzikální omezení neidentifikovaných leteckých jevů). Nejedná se o oficiální dokument Pentagonu, ale byl vypracován ve spolupráci s DoD.

Loeb je známý svým výzkumem ‚Oumuamua. Mezihvězdného návštěvníka zpoza sluneční soustavy. Astronomové poprvé objevili objekt ve tvaru doutníku v roce 2017 a původně se domnívali, že jde o kometu. Jeho protáhlý tvar, absence komy (oblaku plynů, který kometu obklopuje) a skutečnost, že se zrychleně vzdaluje od Slunce, však teorii o kometě zpochybnily. Loeb místo toho navrhl, že ‚Oumuamua je mimozemská kosmická loď.

Šest měsíců před těsným přiblížením ‚Oumuamua k Zemi narazil do Země malý mezihvězdný meteor o šířce asi 3 stopy (1 metr). Tento meteor IM2 s ‚Oumuamuou nesouvisel, ale přiměl Loeba k zamyšlení.

Tato náhoda ho inspirovala k tomu, aby „zvážil možnost, že umělý mezihvězdný objekt by mohl být mateřským plavidlem, které během svého blízkého průletu k Zemi vypustí mnoho malých sond, což je operační konstrukce, která se příliš neliší od misí NASA,“ uvedl Loeb v e-mailu pro Live Science. „Tato ‚pampelišková semínka’… by mohla být od mateřské lodi oddělena slapovou gravitační silou Slunce nebo manévrovací schopností.“

V návrhu článku se Loeb a Kirkpatrick zabývali neidentifikovanými anomálními jevy (UAP, vládou preferovaný termín pro UFO) omezenými známou fyzikou. Autoři naznačují, že sondy s pampeliškovými semínky by se mohly dostat na Zemi za účelem průzkumu, aniž by je astronomové odhalili, protože by byly pravděpodobně příliš malé na to, aby odrážely dostatek slunečního světla, které by mohly detekovat průzkumné teleskopy.

„Vybaveny velkým poměrem povrchu k hmotnosti padáku by technologická ‚pampelišková semínka‘ mohla zpomalit v zemské atmosféře, aby se vyhnula vyhoření, a pak sledovat své cíle, ať už by přistála kdekoli,“ napsali.

Autoři navrhují, že mimozemšťané by pravděpodobně chtěli prozkoumat kamenné planety s atmosférou ve sluneční soustavě. Venuše, Země a Mars by z dálky vypadaly lákavě, přičemž Země by byla nejzajímavější, jakmile by na ní mimozemšťané našli stopy kapalné vody. Mimozemská civilizace, která by sondy vytvořila, by nemusela být na mateřské lodi. Bylo by nepravděpodobné, že by se sondami vůbec mohla komunikovat.

Mimozemská civilizace už možná ani neexistuje. Většina hvězd v galaxii vznikla miliardy let před Sluncem. Obyvatelná planeta s inteligentním životem mohla vysílat sondy dávno před vznikem Země. Pátrání „připomíná kontrolu naší poštovní schránky, zda se v ní časem nenahromadily nějaké balíčky, i když odesílatelé už nežijí,“ řekl Loeb.

Od chvíle, kdy Loeb poprvé vyslovil domněnku, že ‚Oumuamua je mimozemská loď, čelí kritice vědecké komunity. V jednom z článků Perspective publikovaném v časopise Nature Astronomy v roce 2019 se uvádí, že myšlenka, že ‚Oumuamua byl na Zemi vyslán záměrně, je „provokativní“ a „nepodložená“.

V roce 2021 byla v dopise zveřejněném v časopise Astronomy & Astrophysics tato myšlenka odmítnuta na základě logistické nepraktičnosti mezihvězdného cestování: „Vzhledem k pravděpodobným kosmologickým časům potřebným k cestě mezi hvězdami jsme dospěli k závěru, že je nepravděpodobné, že by ‚Oumuamua byla vyslána mimozemskou civilizací, a pravděpodobnější je, že se jedná pouze o neobvykle tvarovaný kámen, který se náhodou zatoulal do sluneční soustavy.“

Jiná studie, publikovaná 22. března 2023, vysvětluje podivné pohyby ‚Oumuamua jako pravděpodobný důsledek vypouštění vodíku, což opět vyvrací teorii o mimozemských kosmických lodích.

Přesto se Pentagon v minulém roce začal znovu zajímat o studium neidentifikovaných objektů nad vzdušným prostorem USA. Od založení AARO loni v létě zahájil úřad více než 360 nových vyšetřování údajných setkání s UAP nahlášených americkým vojenským personálem. Přibližně polovina z nich byla vysvětlena jako „balóny nebo balónům podobné útvary“, zatímco u druhé poloviny chybí dostatek údajů k definitivnímu vyřešení. Myslíte si, že se v naší sluneční soustavě ukrývá mateřská loď neznáme civilizace?

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: politico.com, foxnews.com

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hodnocení: 7

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *