GTA 6: Policie nabídne reálnější chování a systém vyhledávání osob bude rapidně přepracován

GTA 6
Zdroj: Rockstar Games

Úniky informací o hře GTA 6 toho o ní prozradily poměrně hodně. Jeden takový únik nám prozradil, že umělá inteligence policie a systém hledaných osob by se mohly dočkat výrazného vylepšení. Zjistěte další podrobnosti.

Zatímco s napětím čekáme, až společnost Rockstar Games zveřejní trailer na Grand Theft Auto 6 (GTA 6), je těžké si nepředstavit, jak by hra, o které se mluví, mohla vypadat. Hra by podle předpovědí měla nabídnout generační skok ve hraní a vzhledem k tomu, jak si vedla poslední hra od Rockstaru, Red Dead Redemption 2, to nejsou úplně divoká tvrzení.

Objevily se zvěsti, že by hra mohla být uvedena v letech 2024 až 2025, ale nic nelze říci s jistotou. Víme však, že se na ní pracuje, a to díky masivnímu úniku, kdy se na internet dostalo obrovské množství videí z raného vývoje, a následně vývojáři vydali prohlášení, že hra skutečně vzniká. Dnes se podíváme na jeden z těchto úniků, který upozorňuje na zásadní změny, jež se ve hře chystají v policejní umělé inteligenci a systému hledaných osob.GTA 6: Změny v policejní AI a systému hledaných osob

Jedno z dřívějších uniklých videí ukazuje loupež v „Hankově vaflárně“. Pokud budete dávat pozor, můžete v této jinak všední loupeži najít něco velmi zajímavého. V tomto videu můžete pod hvězdičkami úrovně hledanosti vidět napsáno „Full Description“, což znamená, že svědci mají váš úplný popis. Jakmile Lucia nastoupí do policejního vozidla, můžete vidět napsáno: No Vehicle Description, který se rychle změní na Full Vehicle Description, což naznačuje, že policie má váš úplný popis vozidla. Také textová výzva v levém horním rohu říká: Jakékoli vozidlo, do kterého nasednete, bude známo zákonu.

To je realističtější a přidává to do hry prvek „svědka“, kdy hráči musí přemýšlet a skrývat se, pokud chtějí ukrást auto. Další zajímavý prvek byl také ukázán ve videu, kde je vidět, jak se Jason snaží zabránit zákazníkům, kteří mají nad hlavou žlutou ikonu, aby buď zavolali policii, nebo utekli. To znamená, že nyní NPC budou přímo volat policii a hráči dostanou prostor k tomu, aby svědky vyrušili od volání policie.

Poznámka uživatele z jednoho z uniklých videí zdůraznila: „V jednom z videí je vidět, jak nepřátelská umělá inteligence střílí na Lucii, když se k němu otočí zády, policejní umělá inteligence je vidět, jak upravuje svůj postoj v závislosti na výšce objektu před sebou a snižuje svou pozici, když nabíjí zbraň, a také stále střílí na Lucii, když se pohybuje doleva a doprava. V jiných videích, jako je například loupež v restauraci „Hankově vaflárně“, je také vidět, jak policejní AI zvedá zbraň nad vyššími objekty, jako jsou například auta“.

To je obrovský náhled na to, jak se může policejní AI měnit. To znamená, že policie nyní reaguje realističtěji a s překážkami ve hře zachází tak, jak by to dělali lidé ve skutečnosti.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: beebom.com, indy100.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *