TikTok drtí Facebook i Instagram. Uživatelé na něm tráví nejvíce času

TikTok
TikTok na smartphonu / Autor fotografie: Antonbe / Zdroj fotografie: Pixabay

Zajímali jste se někdy o to, kolik času trávíte na mobilu? Já osobně ano, a výsledky mě někdy opravdu překvapují. Nejvyšších výsledků jsme se bezesporu dočkali v době pandemie, kdy se téměř vše dělalo online. Nakupovali jsme přes internet, pracovali a učili se. Nyní už pandemie není a společnost data.ai nám přinesla data o tom, kolik hodin tráví uživatelé na svých mobilních zařízeních ve třinácti různých zemích. Zároveň jsme se dočkali žebříčku, který nám ukazuje, jaké aplikace jsou nejoblíbenější.

Zdá se, že v některých zemích si uživatelé zachovali návyky, které získali během pandemie. To hlavně platí pro čas strávený používáním mobilu k různým úkonům. Ten dokonce v porovnání s pandemií vzrostl v některých zemích. Například obyvatelé Singapuru ve druhém čtvrtletí 2020 strávili na mobilu v průměru 4,1 hodiny denně, ale teď už to je 5,7 hodiny denně. V Austrálii mezi 2. čtvrtletím 2020 a 2. čtvrtletím 2022 se čas strávený na mobilu zvýšil z 3,6 hodiny na 4,9 hodin. V obou případech jde o nárůst o 40 %. Níže je žebříček, ve kterém se dočtete více.

TikTok
Žebříček stráveného času na mobilu / Zdroj fotografie: data.ai

Zároveň nám společnost data.ai zveřejnila žebříček nejoblíbenějších aplikací za druhé čtvrtletí tohoto roku. Ač tomu asi nebudete věřit, tak jedinou společností, které se podařilo umístit ve všech třech žebříčcích, je TikTok. Dalo by se říct, že si aplikace společnosti Meta namazal na chleba.


Nenechte si ujít:


V kategorii stažení vede Instagram, který si udržel svou pozici před Facebookem a TikTokem. Nejvíce času v průměru lidé stráví na TikToku, který tímto dokazuje, jak skvěle funguje jeho algoritmus pro nabízení obsahu pro uživatele. V této kategorii se v první desítce neobjevila žádná aplikace společnosti Meta. Druhé se umístilo YouTube a třetí Tinder, což nejednoho překvapí. Třetí žebříček nám znázorňuje to, kolik má daná aplikace aktivních uživatelů měsíčně. Ten ovládl Facebook, který následuje Whatsapp s Instagramem. TikTok se v tomto případě umístil až na pátém místě.

TikTok
Pouze logo TikToku nalezneme v každém žebříčku / Zdroj fotografie: data.ai

Já mám denní průměr strávený na mobilu 6 hodin, přičemž více než polovinu tvoří pouze Facebook s TikTokem. Jak to máte vy? Dejte mi to vědět do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *